Jest nas ponad 3500 osób!

Twoje imię i nazwisko na okładce książki

Brałeś udział w akcji? Sprawdź gdzie jesteś!

Był 2 września 1996 roku, gdy widzowie w Polsce ujrzeli pierwsze kadry kultowego dziś serialu. Sześcioro przyjaciół rozsiadło się na pomarańczowej kanapie w ulubionej kawiarni i zaczęło dyskutować o seksie, związkach, pracy i wszystkim innym po trochu.Jest rok 2022, a nowi fani (kolejne pokolenia) wciąż pragną poznawać losy Rachel, Rossa, Joeya, Chandlera, Moniki i Phoebe. Przyjaciele stali się najbardziej wpływowym serialem swojej epoki i nigdy nie musieli „zrobić sobie przerwy”. A oto jak do tego doszło…


Niezwykły talent twórców, znajomość problemów młodych widzów i bohaterowie - prawdziwi Przyjaciele!


Zajrzyj za kulisy serialu i posłuchaj ludzi, którzy byli obecni przy jego opracowywaniu, organizacji castingu, pisaniu scenariuszy i kręceniu poszczególnych odcinków. Posłuchaj ich opowieści, przeżyj wspomnienia z bali maturalnych, wycieczek do Londynu, mistrzostw Super Bowl, lesbijskich ślubów. Przypomnij sobie modne fryzury lat 90., szalone wyścigi na lotniska i gościnne występy gwiazd.

W marcu w SQN ukaże się trzecia książka pokazująca fenomen serialu “Przyjaciele”. Jej autor oprócz przedstawienia ciekawostek i nieznanych faktów, analizuje zjawisko przez pryzmat różnych pokoleń! Od 23 marca szukaj książki "Pokolenie Przyjaciół" w dobrych księgarniach w całej Polsce.

Atrakcyjnych pakietów z książką i gadżetów szukaj na

Śledzisz nasze media społecznościowe i lubisz zagadki?
Weź udział w konkursie i wygraj Instax Mini 11!

REGULAMIN KONKURSU

Blisko 3500 osób zapisało się na okładkę i do środka książki o najlepszym serialu na świecie! Fani "Przyjaciół" pokazali siłę, dziękujemy za Wasza zaangażowanie! Każdy, kto wziął udział w akcji, może sprawdzić, gdzie znalazło się jego imię, nazwisko oraz nazwa miejscowości. Sprawdź w najbliższych dniach skrzynkę mailową - będzie tam na Ciebie czekać szczegółowa informacja, gdzie szukać swoich danych. Czeka tam na Ciebie również mała niespodzianka.


Od 23 marca szukaj książki "Pokolenie Przyjaciół" w dobrych księgarniach w całej Polsce.

front okładki

tył okładki

Zapisy od 27 stycznia godz. 20:15

do 28 stycznia godz. 14:22

Zapisy od 27 stycznia godz. 14:05

do 27 stycznia godz. 20:11

Zapisy od 28 stycznia godz. 14:22

do 30 stycznia godz. 21:53

Zapisy od 30 stycznia godz. 22:07

do 2 lutego godz. 9:10

wyklejka przód

wyklejka tył

Zapisy od 2 lutego godz. 9:24 - do końca akcji

Strona 459

Strona 460

Strona 461

Strona 463

Strona 462

Wizualizacja projektu

PRZÓD OKŁADKI

TYŁ OKŁADKI

TWARDA OPRAWA

W przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej liczbę miejsc na okładce, kolejne osoby trafią na wewnętrzne strony okładki oraz do środka książki. O umiejscowieniu decyduje kolejność zgłoszeń!

REGULAMIN AKCJI

© Copyright - Wydawnictwo SQN 2022

Za sprawą tej książki wielbiciele serialu mogą przenieść się na plan, na którym powstawały zdjęcia do produkcji nagrodzonej czterema statuetkami Emmy, jedenastoma People’s Choice Awards oraz Złotym Globem. Ten bogato ilustrowany przewodnik po odcinkach pozwoli fanom Przyjaciół przypomnieć sobie sto najlepszych odcinków i najpopularniejszych serialowych powiedzonek. Friends. Przyjaciele na zawsze przytacza też fragmenty najnowszych wywiadów z Davidem Cranem i Martą Kauffman, którzy opowiadają o początkach serialu, oraz ze scenografem Johnem Shaffnerem, zdradzającym, co go inspirowało przy tworzeniu mieszkania Moniki i Rachel oraz kawiarni Central Perk.

Premiera

28 października

2020

Co znajdziesz w środku:

oficjalne zdjęcia z planu filmowego od wytwórni Warner Bros;

opowieści zza kulis;

opisy najlepszych odcinków wraz z ciekawostkami;

opowieści scenografa Johna Shaffnera, z których m.in. dowiesz się, dlaczego ściany w mieszkaniu Moniki są fioletowe;

tajemnice kostiumografki Debry McGuire dotyczące wyboru sukni ślubnych, jeansów i innych elementów garderoby Moniki, Rachel, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joeya;

dodatkowe materiały: m.in.:

  • Czy wiesz, że małpkę Marcela grały dwa zwierzęta?
  • Że aktor grający Barry’ego brał udział w castingu do roli Rossa?
  • A Courteney Cox zdarzało się sprzątać w garderobach innych aktorów, bo przeszkadzał jej bałagan?
  • porównanie prawdziwego i zmyślonego CV Joeya;
  • szlak przepływu informacji o zdradzie Rossa;
  • listę kulinarnych hitów przyrządzanych z okazji Święta Dziękczynienia;

charakterystyki postaci z etapu tworzenia scenariusza. Jaka w pierwotnej wersji miała być Monika, jak bardzo zmienił się pomysł na Chandlera?

Sześcioro przyjaciół

Dziesięć sezonów

236 odcinków

23 miliony widzów każdego odcinka

52 miliony ludzi przed ekranem podczas emisji finału

Ale to przecież tylko serial telewizyjny…

Czyżby?

Zamów teraz

© Copyright - Wydawnictwo SQN 2020

KELSEY MILLER

Książka o kulisach serialu

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ:

Szóstka przyjaciół,
którzy stali się rodziną.
Serial telewizyjny,
który stał się fenomenem.

Przyjaciele to ikona, najchętniej oglądany serial telewizyjny. Kiedy w 1994 roku debiutował na ekranach, nikt nawet nie przypuszczał, jak wielki odniesie sukces. W jakich okolicznościach Jennifer Aniston, Matthew Perry i reszta otrzymali swoje role? Kto spośród nich zarabiał najwięcej? I czy w rzeczywistości również byli przyjaciółmi?


Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie przywołuje nieznane dotąd fakty na temat kultowej produkcji, wspomina najważniejsze i przełomowe sceny, wyjaśnia genezę niektórych wątków oraz pokazuje, jak serial kształtował nowe trendy. Zabiera czytelników za kulisy i zdradza, jak zmieniali się aktorzy, a wraz z nimi Ross, Rachel, Monica, Chandler, Joey i Phoebe.


Książka Kelsey Miller to pozycja obowiązkowa dla fanów serialu, a także dla tych, którzy jakimś cudem jeszcze go nie znają i są ciekawi, o co tyle zamieszania.

Zamów teraz

Która serialowa rola została napisana „pod aktora”? Dlaczego Matthew Perry odrzucił propozycję roli Chandlera? Gdzie Jennifer Aniston nauczyła się grać w pokera, w którego wygrała później z Rossem?

Tego dowiesz się z darmowego fragmentu książki. Przeczytaj już dziś i poczuj przedsmak tego, co czeka Cię w środku najlepszej książki o kultowym serialu!

Pobierz

Książkę polecają:

Nie znam drugiego serialu, na którym można się tak śmiać, tak płakać i tak pokochać bohaterów. No i któż nie marzy o oddanym przyjacielu, który mówi: „Gdybym musiał, obsikałbym każdego z Was”?


Arlena Witt

w Po Cudzemu i Grama to nie drama uczy angielskiego m.in. na podstawie dialogów z Przyjaciół

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o tym, by napić się kawy w Central Perk, zastanawiają się, kim był Obrzydliwy Golas, a pod prysznicem nucą najchętniej piosenkę o kotku-śmierdziuszku. Przyjaciele Przyjaciół nie będą mogli się od niej oderwać.


Łukasz Muszyński

Filmweb.pl

Tę książkę powinien przeczytać każdy szanujący się psychofan Przyjaciół :) Prawie 400 stron faktów i anegdot zespolonych w jedną historię idealnie dopełnia to, co finalnie widzimy na ekranie. Okazuje się, że kulisy powstawania serialu wciągają równie mocno jak sama produkcja!


Malwina Bakalarz

BAKU FAMILY

We wrześniu 2019 roku minęło dokładnie 25 lat od emisji pierwszego odcinka. Ćwierć wieku z Przyjaciółmi to dobry moment, by dać fanom serialu coś specjalnego – książkę, dzięki której spojrzą na swoich ulubionych bohaterów w zupełnie nowy sposób i dostrzegą rzeczy, których wcześniej nie widzieli!

KUP BOOKBOX PRZYJACIÓŁ
KUP U WYDAWCY

Mamy dla Was prawdziwy MUST HAVE każdego fana serialu Przyjaciele. Pakiet, w którym oprócz książki Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie, pełnej ciekawostek i nieznanych faktów dotyczących serialu i aktorów, zawiera:

- przyjacielską torbę -

- zestaw pocztówek z cytatami -

- brelok do kluczy z charakterystyczną złotą ramką -
- kubek na najlepszą kawę -

- zestaw naklejek z motywami z serialu -

Ukończyła studia na kierunku związanym z filmem i telewizją na Uniwersytecie Bostońskim. Nim pełnoetatowo zajęła się pisaniem, swoją karierę rozpoczęła w świecie produkcji filmowych, gdzie dołączyła do ekipy skierowanego do kobiet programu Refinery29 i stworzyła jedną z najpopularniejszych witryn internetowych dotyczących zdrowego trybu życia. Obecnie mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku i pracuje nad kolejną książką.

Kelsey Miller

Ulubiony bohater wg fanów serialu Przyjaciele

Najlepszy cytat według fanów serialu Przyjaciele

Ulubiona piosenka z serialu Przyjaciele

Zostaw swój e-mail i przeczytaj już teraz fragment książki.

Nie możesz się już doczekać?